Tervise Arengu Instituut kutsub tubakast loobuma


Uue aasta alguses, 1.-31. jaanuaril 2020, korraldab Tervise Arengu Instituut kampaania „Sigarexit“, mille eesmärk on suunata inimesi loobuma tubakatoodete tarvitamisest.

Eestis suitsetab igapäevaselt 17% täiskasvanud elanikkonnast (23% meestest ja 13% naistest). Suitsetamine väheneb, kuid tempo on aeglasem kui võiks ja seetõttu on sel korral tubakast loobumise kampaaniasse kaasatud ka apteegid lisaks nõustamiskabinettidele ja perearstidele. Kampaania on suunatud kõikidele tubakatarvitajatele, kes on mõelnud loobumisele, või on varem proovinud, kuid ikka suitsetama hakanud. Loobuma kutsutakse kõikide tubaka- ja nikotiinitoodete tarvitajaid, seal hulgas e-sigaret kasutajaid.

Kampaania eesmärk on kaasata võimalikult palju suitsetajaid, kes püüaksid jaanuaris alustada tubaka ja nikotiinitoodetest loobumist. Koos teistega on tubakast loobumine lihtsam ja isegi kui selja taga on mõni tulemusteta katse loobumiseks, siis tasub alati uuesti proovida.

Tubakast loobumise nõustamise teenus 

Iga suitsetaja teab, et tubakast loobumine võib olla küllaltki keeruline protsess ja esimesel katsel see kõigil õnnestuda ei pruugi. Leidub inimesi, kes suudavad loobuda päevapealt, ent enamikule on tubakast loobumine pikk protsess. Koos teistega on tubakast loobumine lihtsam ja isegi kui selja taga on mõni tulemusteta katse loobumiseks, siis tasub alati uuesti proovida.  

Tubakast loobumise edukus suureneb oluliselt siis, kui tubakatoote tarvitaja saab nõu ja toetust professionaalselt nõustajalt. Tubakast loobumiseks on Eestis avatud lisaks nõustamiskabinettidele ka apteegid, kust saab asjalikku nõu ja tuge tubakast loobumise protsessis.  

Registreeri nõustamisele apteegis, valides sobiv apteek välja aadressilt https://www.tubakainfo.ee/kontakt/ . Kampaanias osaleb 14 apteeki üle Eesti, kes vastavat teenust pakub.

Loe tubakast loobumise teenuse sisust täpsemalt SIIT.